MiastoOkolice

Miejskie atrakcje. Płock

Dawna stolica Księstwa Mazowieckiego dziś jest celem niejeden wycieczki. Płock to miasto, które z pewnością zasługuje na uwagę. Na turystów czekają to wspaniałe zabytki oraz miejsca wyjątkowo malownicze. Wycieczki po mieście najlepiej zaczynać na terenie Wzgórza Tumskiego. To na jego terenie ujrzeć można najwspanialsze zabytki miasta. Tym wyjątkowo cennym jest bazylika katedralna. Jej największą ozdobą są Drzwi Płockie, znane z pięknych dekoracji. Ważnym miejscem w jej wnętrzu jest Kaplica Królewska, w której umieszczono prochy Władysława Hermana oraz Bolesława Krzywoustego. Kolejnym ważnym zabytkiem Płocka jest dawne opactwo benedyktyńskie, połączone z gotyckim zamkiem z XIV wieku. Budowlę tę zdobią okazałe wieże: Zegarowa i Szlachecka, które są najbardziej charakterystycznymi elementami tej budowli.
Goszcząc w Płocku warto odwiedzić Muzeum Mazowieckie, znane z ciekawej kolekcji polskiej sztuki. Warto też odwiedzić te zabytki, które znalazły się poza terenami Wzgórza Tumskiego. Ważnym zabytkiem jest tu kościół parafialny św. Bartłomieja, który powstał w XIV wieku tuż przy miejskim rynku. Warto też zwrócić uwagę na budowle świecie, z których wyjątkowo ciekawie prezentuje się Dom Pod Trąbami z XV wieku.
Płock znany z malowniczej okolicy i ciekawej zabudowy jest miastem, na terenie którego turystyka ma się doskonale. Turyści mogą tu bez problemów znaleźć noclegi, a liczne restauracje i puby dają im wiele możliwości związanych z wyżywieniem. Dobre warunki pobytu sprawiają, że Płock cieszy się dużą popularnością, a wycieczki na jego teren od lat zaglądają bardzo chętnie.

Podobne artykuły

Comments are closed.

Więcej w kategorii:Miasto

Miasto

Płock i jego atrakcje

Znany jako dawna stolica oraz piastowska nekropolia, jest Płock miastem wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. W ...